Rietumu tūjas "Smaragd"

Plašā klāstā (sezona no aprīļa līdz oktobrim) pieejamas Rietumu tūjas "Smaragd" (Thuja Occidentalis "Smaragd"), kas ar savu mūžzaļo smaragda toni, izturību un izcilo formu iekarojušas popularitāti.

Tās ir visu gadu smaragdzaļas. Iecienītas stādīšanai dzīvžogos un to var veidot ļoti blīvu, kā arī tās visu gadu saglabās savu formu. Ļoti bieži tiek izmantotas stādīšanai kastēs un podos, lai novietotu uz balkoniem un terasēm.

Vainags konisks, kompakts, skujas smalkas, smaragdzaļas. Lēnaudzīga 10-15cm gadā, bet, ja labi un pareizi kopj (laista un mēslo), var izaugt arī vairāk. Lai veidotos kuplākas, nepieciešams cirpt tikai augšpusi. Pēc vairākiem gadiem iespējams iegūt ļoti blīvu sienu. Var izmantot arī kā solīteraugu vai nelielām grupām.

Augstums: 3-4m
Platums: 1,2-1,5m

IMG_0439.JPG
MĒSLOŠANA

Kādēļ tūjas ir nepieciešams mēslot? 

Kā jebkuram augam, arī tūjām ir nepieciešamas barības vielas, tādēļ regulāra un pareiza mēslošana ir nepieciešama, lai tūjas augtu skaistas un veselīgas. Mēslojums spēj uzlabot tūju vizuālo izskatu, nostiprināt tūju sakņu sistēmu, pasargāt no skuju dzeltēšanas, kā arī nodrošināt labāku ieaugšanu pēc pārstādīšanas vai sagatavot labākai pārziemošanai.

Tūjas var mēslot divas reizes gadā: pirmo reizi aprīļa beigās, otro reizi jūnija beigās. Pirms tūju mēslošanas, tās ir ieteicams kārtīgi salaistīt, lai tūjas mēslojumu labāk uzsūktu. Tūjām der jebkurš skujkokiem domātais mēslojums. Ja augsne jau ir labi ielabota un tā ir bagātīga ar barības vielām, nav nepieciešams tūjas mēslot divas reizes gadā, pilnīgi pietiks, ja tas tiks izdarīts pavasarī. Mēslojumu parasti izkaisa tieši uz zemes vai iestrādā augsnē un aplaista, tomēr vienmēr IZLASIET LIETOŠANAS INSTRUKCIJU konkrētā mēslojuma lietošanai.

Svarīgi atcerēties, ka rudenī tūjas nedrīkst mēslot ar slāpekli, jo tas paātrina augu augšanu un rudenī tūjām tas nav nepieciešams. Rudenī tūjas ir jāsagatavo ieziemošanai nevis jāstimulē to augšana. Izmantojot mēslojumu ar slāpekli, tūju zari būs mīksti, tie nepaspēs nobriest un ziemā, uzsniegot sniegam, tie var nolūzt.

Kā atrast pareizo mēslojumu? Būtiska lieta, kas palīdzēs orientēties veikalu plauktos ir NPK, tas parasti tiek norādīts uz mēslojuma iepakojuma, piemēram, NPK 15-8-20. NPK (slāpeklis, fosfors un kālijs), tie ir mikroelementi, kas nepieciešami augu augšanai un cipari apzīmē to % saturu minerālmēslos. Pavasarī ieteicams izmantot NPK mēslojumu, tomēr rudenī PK, jo šajā mēslojumā nav slāpeklis.

IMG_0216.JPG
APGRIEŠANA

Atkarībā no tūjas šķirnes, ir jāizvēlas piemērotākais griešanas veids, jo daudzas tūjas pašas par sevi jau veido dekoratīvu formu. Tūjas ir vienas no pateicīgākajām, lai veidotu interesanta dizaina formas. Neskatoties uz to, ka daudzas tūjas pašas par sevi ir ar dekoratīvou formu, tūjas ik pa laikam tomēr vajadzētu safrizēt, gan, lai labāk izskatītos, gan, lai  tās labāk augtu.

Tūjas vajadzētu apgriezt aprīļa beigās vai maija sākumā, tomēr izstīdzējušos tūju zarus var apgriezt līdz pat rudenim. Jāņem vērā, ka rudenī tomēr pa griezuma vietām augā var ienāktiekļūt kaitēkļi un slimību izraisītāji, tādēļ tūju cirpšanu vēlams ieplānot pavasarī.

Kā griezt nesen iestādītas Smaragd tūjas?

Ja pagājušā gadā esat iestādījuši tūjas, tad šogad pavasarī vēlams piekoriģēt tām augstumu ~10-15cm. Pilnīgi mierīgi var visas tūjas pielīdzināt arī vienādā augstumā, tas nekas, ja kādai vajadzēs nogriezt 20cm, tomēr, ja Jums nav vēlme pēc pilnīgi vienāda augstuma dzīvžoga pirmajajos gados, tad varat aplīdzināt katru tūju atsevišķi. Neskatoties uz to, ka daudzās vietās ir minēts, ka Smaragd tūjas neprasa regulāru cirpšanu, ikgadēja neliela pielīdzināšana tomēr ir ļoti nepieciešama, lai tūja veidotos kupla un augšējie zari neizstīdzētu. Smaragd tūjai var pielīdzināt arī sānus, no tā nevajag baidīties, tūjai zari ataugs un tā veidosies vēl kuplāka. Tajā pašā laikā Smaragd tūjai pilnīgi pietiks, ja katru galdu pielīdzināsiet tikai galotnes.

IMG_0823.JPG
STĀDĪŠANA

Pavisam drīz padalīsimies ar knifiņiem, kā labāk iestādīt tūjas dzīvžogā. Seko līdzi jaunumiem...

Stādīšanas izmaksas katram objektas tiek aprēķinātas atsevišķi. 
43734282_2026029560761903_34938321529932
PIEGĀDE

Piegādi nodrošina mūsu sadarbības partneris "JETlines autoevakuators"

 

Ņemot 100+ ir iespējams sarunāt draudzīgāku cenu un piegāde Rīgas robežās būs bezmaksas